Atleti AK Moravská Třebová po prvním kole KP druzí!

V neděli 22. 5. 2011 proběhlo na hřišti Sokola Hradec Králové první kolo krajských závodů družstev Královehradeckého a Pardubického kraje.

Naši muži nastoupili do závodu s odhodláním se poprat o přední příčky a to i přesto, že tento rok startuje 10 družstev. Vezmeme-li v potaz, že za každý tým může nastoupit až 24 lidí, byla konkurence větší, než v soutěžích výše. Každý mohl absolvovat 4 disciplíny plus 1 štafetu, vzhledem k tomu, že závody trvaly pouze 3,5 hodiny, nebylo výjimkou, když někdo z našich mužů soutěžil ve třech disciplínách v jeden čas!

[hcm]img,upload/atletika/atletika-kp-1-kolo.jpg,100, Moravskotřebovští atleti[/hcm] Proto velmi potěšila individuální vítězství Havlíka v běhu na 110m př., 400m př. a Peřiny ve vrhu koulí. Za zmínku dále stojí třetí místo Schramma na 1500m a Berky na 5000m. Na celkovém bodovém úspěchu se nakonec ale podíleli téměř všichni (Havlík dokonce 30,25 body!!!). Ve výsledném součtu poskládali naši borci 151,5 bodů, což bylo pouze o 9,5 bodů méně, než se podařilo sesbírat prvním atletům z AK Spartak Slatiňany, na třetího nabrala Třebová náskok 26 bodů. Na první společné závody úctyhodný výkon, přesto je stále co vylepšovat. Doufejme, že v dalším kole (5. 6. Týništi nad Orlicí) budou celkové body chybět už pouze našim soupeřům.

 

Více na stránkách AK Moravská Třebová