Finále mistrovství republiky starších žákyň 29.4. – 1.5. 2011 Brno.

Ve finále nás reprezentovali hráčky: Adamová Veronika, Greplová Nikola, Gerišerová Adéla, Hrbatová Markéta, Horáčková Linda, Mašková Daniela, Podhorná Hana , Školařová Marta a Voclová Radka. Kategorie starších žákyň hrají děvčata narozena 1.9.1995 a mladší, v moravskotřebovském družstvu kromě jedné hráčky jsou všechny mladší a i o pár centimetrů menší.

Obecně by se dalo říci – od samého začátku bylo všechno špatně. Přípravě na toto finále jsme obětovali maximum, je třeba poděkovat družstvu  kadetek a družstvu žen, které nám pomohli  v přípravě a řediteli ISŠ Moravská Třebová Ing. Miloši Mičkovi za umožnění trénovat  na hale v době velikonočních prázdnin.

Bohužel už kompletní přípravy se nemohly účastnit  tři hráčky základní sestavy, včetně nahrávačky, z důvodu zranění a nepřítomnosti. Připočteme-li k tomu, že čtvrtou hráčku jsme přivezli do Brna po propuštění přímo z nemocnice až po slavnostním zahájení , dovede si každý představit, jak byl tým připraven k úvodnímu zápasu s loňským mistrem republiky Olympem Praha.

Do Brna jsme vyrazili v pátek dopoledne s osvědčenou dopravou pana Matochy.

Už slavnostní zahájení , které odpovídalo tomuto volejbalovému svátku,  naznačilo zázemí zbývajících finálových týmu. Do každého družstva soupeřek (celkem 15 týmů) bylo nominováno  12 až 15 kompletně vybavených hráček, v týmu MT stálo 7 hráček …

Porazit Mistra ČR 2010 Olymp Praha v kompletní sestavě (sestava doplněna o hráčky z extraligy kadetek) nebo volejbalistky KP Brno v domácím prostředí bylo takřka nemožné (i když s Brnem jsme dost dlouho vedli). Všechny celky hrající o přední umístění trénovala 5 dní v týdnu, ve dvou fázích a proto o to více  mrzí prohraný tie-break s VK Přerov, který nás vyřadil z první dvanáctky. Nic na tom nemění jasná chyba rozhodčího v koncovce setu v náš neprospěch, opět v nejhorší možný okamžik, kdy jsme přitlačili soupeřky „šňůrou šesti bodů“ a  snažili se přiklonit vítězství na naši stranu.

V sobotu přijel podpořit děvčata  tajemník oddílu Mgr. Libor Podhorný, poděkoval děvčatům za reprezentaci oddílu a dosavadní výsledky. Popřál vítězství v dalším průběhu turnaje a přidal ,,sladkou odměnu“. Po této motivaci už to vypadalo na vzestup, ale následovalo zranění nahrávačky na bloku a to už tým srazilo a dostalo „do kolen“. Nepomohlo žádné míchání se sestavou ani různá střídání. Kalich hořkosti jsme si vypili až do dna, zázrak se nekonal a výsledkem je 16. místo v republice. Na první pohled krásné umístění v konkurenci samých velkých měst a klubů, nicméně odpovídající umístění jsme očekávali okolo 10. místa a proto je pro nás takovéto vyvrcholení sezóny spíše zklamáním. Pro některé hráčky to bylo téměř poslední představení v  kategorii starších žákyň. Bohužel i štěstí přeje připraveným a to jsme my, přiznejme si otevřeně, nebyli. Každá hráčka si musí sama říci, zda pro přípravu a výsledek družstva udělala maximum. Volejbal je kolektivní hra.

Poděkování  patří  rodičům děvčat, kteří přijely družstvo podpořit až do Brna a příznivcům a fandům volejbalu v Moravské Třebové, kteří sledovali on line přenosy. Pořadatel VK Brno zaslouží velkou jedničku, finále bylo zvládnuté po všech stránkách, včetně vynikajícího zázemí.

A co říci závěrem: trenéry čeká  ještě spousta práce na zlepšení a rozšíření kádru. Od hráček  očekáváme pomoc při předání  zkušeností mladším spoluhráčkám, skromnost  po dosažení úspěchu, a předpokládáme, že poděkovaly rodičům kteří jim umožňují růst ve své sportovní „kariéře“ a vytváří jim pevné zázemí.

A co nás ještě čeká?

Ve dnech 14. – 15. května jede reprezentovat oddíl TJ Slovan Moravská Třebová družstvo mladších žákyň  na Mistrovství Moravy (pořadatel ŠSK Bílovec IR PROGRES) ve složení: Cvrkalová Anička, Greplová Nikola, Hrbatová Markéta, Hájková Markéta, Jančáková Eva, Mašková Daniela, Navrátilová Lenka a Říkovská Martina.

Ve dnech 21. – 22. května se účastní starší žákyně mezinárodního halového  turnaje v Bílovci a kadetky mezinárodního turnaje na antuce v Lupenici.

Poslední turnaj v této sezóně odehrají starší žákyně ve dnech 4. – 5. června na XV. ročníku tradičního antukového volejbalového turnaje žákyň v Lanškrouně, kde se opět potkají se špičkovými týmy z celé republiky a snad se nám podaří napravit pošramocenou reputaci. Věříme, že při  dalších vystoupeních nezklameme.

Trenéři