Kontakt

Josef Doleželpředseda, tel. 777 206 702
počet členů48

Poslední aktuality

  • Sazka tour 2021
    Přijďte se podívat 7.8. 2021 ve 12:00 na největší cyklistický závod na českých silnicích. Startuje se na náměstí T. G. Masaryka. více informací: Do Moravské Třebové … Více informací
  • Sazka tour 2021
    Přijďte se podívat na největší cyklistický závod na českých silnicích. Více informací: https://www.moravskatrebova.cz/cs/o-meste/aktuality/do-moravske-trebove-zavita-sazla-tour-2021.html
  • BT Junior
    BT Junior – je možnost jezdit na kole po okolí MT, každou středu 16:30 od Slovanu.

Nadcházející události

Žádné nadcházející události

Historie

Historie cyklistického klubu v rámci TJ Slovan je velice krátká. Klub byl založen v lednu roku 2003 a v současné době má přibližně 45 členů. Činnost klubu není zaměřena na účast v závodech vrcholové úrovně, ale spíše na otevřené závody amatérů, které v poslední době velice nabraly na popularitě a tím i na kvalitě. A tak se není lehké prosadit ani v závodech této kategorie. Nás pak může těšit, že ve svém středu máme několik cyklistů, kteří se pravidelně umísťují  na předních místech v závodech na úrovni celé České republiky. Jsou to zejména Josef Doležel, Dušan Orálek, Petr Štěpař a další.

Současnost

Hlavním předmětem činnosti je pak pořadatelství populárních seriálů závodů Cykloman, o titul nejuniverzálnějšího cyklistu Moravské Třebové, a Cyklománek, obdobného seriálu pro děti do 15 let.

Podařilo se tak realizovat původní záměr místních nadšenců cyklistiky, zpopularizovat všechny formy cyklistiky na amatérské úrovni a přilákat k tomuto zdravému životnímu stylu veřejnost všech věkových kategoriích.

Vítězi se stali např. Petr Štěpař, Josef Doležel, Šandor Pocsai, Dušan Dvořák, Jiří Kadidlo, Dušan Orálek nebo Michal Rotter. Mezi ženami kralovala Bedřiška Schneiderová.

Výhled do budoucnosti

Seriálu těchto závodů, včetně  dalších doprovodných akcí, se již zúčastnila celá řada bývalých cyklistických závodníků a reprezentantů  České republiky, např. R. Andrle, R. Fořt, F. Klouček, M. Spěšný, J. Svorada, P. Bucháček a další. Ze současných aktivních cyklistů je nezbytné s hrdostí vyslovit jméno Leopolda Königa, 9. nejlepšího závodníka La Vuelta 2013  a 7. nejlepšího cyklistu Tour de France 2014.

Cílem klubu je dělat cyklistiku tak, aby byla přístupná pro širokou amatérskou veřejnost a rozšířit členskou základnu, a to prostřednictvím zejména závodů seriálu Cyklománek o děti a mládež.

Zajímavé odkazy: