Slovan opět na stupních vítězů

Semifinálová série krajské ligy mužů „A“ vyzněla lépe pro rivala z České Třebové a Slovanu tak zbyly boje o bronzovou medaili. K rozhodujícím utkáním celé sezóny přistoupili hráči zodpovědně, soupeře z Chotěboře porazili dvakrát (5:1 a 7:3) a zaslouženě slavili zisk bronzových medailí v krajské lize. Ještě větší důvod k oslavám měli muži Slovanu „B“, kteří díky výborným výkonům v základní části i play off zakončili letošní sezónu oblastní ligy obhajobou titulu. Ve finálové sérii porazili HC Spartak Polička 2:1 na zápasy (5:4, 1:4, 6:2).

Bronz a zlato v kategoriích mužů

Semifinálová série krajské ligy mužů „A“ vyzněla lépe pro rivala z České Třebové a Slovanu tak zbyly boje o bronzovou medaili. K rozhodujícím utkáním celé sezóny přistoupili hráči zodpovědně, soupeře z Chotěboře porazili dvakrát (5:1 a 7:3) a zaslouženě slavili zisk bronzových medailí v krajské lize. Ještě větší důvod k oslavám měli muži Slovanu „B“, kteří díky výborným výkonům v základní části i play off zakončili letošní sezónu oblastní ligy obhajobou titulu. Ve finálové sérii porazili HC Spartak Polička 2:1 na zápasy (5:4, 1:4, 6:2).

Mládež nastoupila proti kanadskému výběru

V úterý 12. března změřili mladí hráči kategorie U17 síly s kanadským výběrem ze St. Andrews college. I přes porážku 1:6 si mladí borci Slovanu z mezinárodního zápasu odnesli cenné zkušenosti a ovace diváků za předvedený výkon. V uplynulých měsících byli vidět především mladší žáci. Vysoké výhry zaznamenali proti celkům z Litomyšle (19:0) a Chocně (21:0). Velmi blízko k bodům byli proti velmi silným Pardubicím, kterým podlehli těsně 8:9. K vyrovnání mladším žákům chyběly pouhé centimetry, když nedokázali poslat puk do poloprázdné branky. I přes porážku si mladší žáci „A“ několik kol před koncem krajské ligy zajistili celkové třetí místo v soutěži. Výborné výsledky sbírali také hráči „B“ týmu mladších žáků, kteří si vysoko poradili postupně s Žamberkem (10:7), Poličkou (11:4), Žďárem nad Sázavou (6:3) a dvakrát se Skutčí (9:2 a 11:0). Několik kol před koncem tak slaví celkové prvenství v soutěži.   (vd)