Hokejová sezóna v plném proudu

Mládež nezůstává pozadu. Povedené období za sebou mají také mladší žáci, kteří porazili TJ Lanškroun vysoko 15:1. I tento zápas byl kuriózní. Domácí Lanškroun nastoupil oslaben o několik hráčů, a aby bylo možno zápas vůbec odehrát, zahráli si borci Slovanu střídavě i v dresech Lanškrouna. Od počátku se hrál poměrně rychlý hokej, v němž dominovali především naši hráči. Vysoké výhry přidal také B tým mladších žáků, kdy nejdříve porazili HC Spartak Polička poměrem 19:7 a poté jednoznačně smetli Stadion Nový Bydžov 15:0. Průběžné vedení v tabulce si drží také dorostenci Slovanu. Utkání proti České Třebové na konci října opanovali výsledkem 10:4 a navíc přidali málo vídané gesto fair play. Útočník David Hekele vstřelil gól, který rozhodčí následně sporně uznal. K překvapení všech přítomných ale domácí hráč přijel za rozhodčími a přiznal, že gól do branky kopnul. Za tento počin fair play si vysloužil potlesk od diváků a následně i od trenérů.

Muži míří za obhajobou titulu

A tým Slovanu si po 13 odehraných zápasech drží průběžné prvenství s dvoubodovým náskokem na odvěkého rivala z České Třebové (stav k 15. listopadu). Husarský kousek předvedli hráči na konci října, kdy dokázali porazit HC Spartak Choceň, ačkoliv měli k dispozici pouhé dvě kompletní formace. Ve hře museli vypomáhat hráči z B týmu i juniorky, přesto se Slovan radoval z vítězství. Uznání zaslouží především brankář Petr Galuška, který se během zápasu často měnil v šestého hráče v poli, když mimo bránu s pukem na holi pomáhal při rozehrávce. Velmi pozitivní je také postupné zapojování juniorů do A mužstva mužů. Během poslední doby se zde představilo na střídavé starty hned pět juniorů, z toho tři odchovanci moravskotřebovského hokeje (osmnáctiletý Pavel Vaňous a šestnáctiletí Tomáš Kavan a Ondřej Holub). Nutno dodat, že dle slov trenéra si během hry nevedli vůbec špatně.

Malé děti a budoucí hokejisté se učí bruslit

Během druhého zářijového týdne byla zahájena škola bruslení pro malé děti. Ve dvou kurzech, probíhajících vždy v úterý a středu, se do akce zapojilo více než 65 dětí ve věku pěti let. Na školu bruslení navázal kurz hokejového bruslení, do kterého se zapojilo již 35 chlapců a 1 dívka. Mladým talentům byla zapůjčena kompletní hokejová výstroj, aby si vyzkoušeli bruslení se vším, co hokej obnáší. Kurzy budou probíhat až do poloviny března. Budeme velmi rádi, když bruslení děti zaujme natolik, že po skončení kurzu budou pokračovat na hokejové cestě v mládežnických týmech klubu HC Slovan Moravská Třebová.                      (vd)