Mistrovství republiky Moravská Třebová

I v roce 2012 ve finále Mistrovství republiky Moravská Třebová.

Pro naše děvčata v kategorii starších žákyň to bylo vyvrcholení celé sezóny. Pro připomenutí je třeba dodat, že do kvalifikace postoupili nejlepší dvě družstva z jednotlivých krajů v sezóně 2011/2012, což naše děvčata jako přebornice Pardubického kraje opět splnila, kdy celou sezónu odehrála bez jediné porážky.

Dějištěm kvalifikačních utkání naší skupiny se stala Ostrava, kde Volejbalový klub Mittal Ostrava připravil vynikající podmínky jak po stránce herní, tak organizační. Moravskotřebovská děvčata již v sobotních bojích čtyřmi vítězstvími ze čtyř rozhodla o postupu do finále a neděli si již herně užívala.

Ve dnech 4. – 6. 5. 2012 se uskutečnilo finále mistrovství republiky starších žákyň. Pořadatelem tohoto volejbalového svátku byl Českým volejbalovým svazem vybrán Přerovský volejbalový klub s bohatou tradicí.

Ve finále, kam postoupila družstva z kvalifikačních bojů a nasazené nejlepší celky z Českého poháru, jsme byli svědky krásné podívané – slavnostních nástupů družstev, státní hymny, doprovodných programů, vystoupení představitelů Českého volejbalového svazu,  předních představitelů města Přerov a  Olomouckého  kraje.

Nechyběl samozřejmě výborný  volejbal.  Finálovou skupinu tvořilo 16 nejlepších z celé republiky  a už v úvodním proslovu bylo řečeno vše –  kdo o sobě může říci, že je 16. v republice?  Přenosy z dějiště byly zajištěny prostřednictvím TvCom a při závěrečném vyhlašování, opět s bohatým doprovodným programem, vystoupila Moravskotřebovská děvčata na centrální podium před diváky na  12. místě.  Dva roky po sobě ve finále Mistrovství republiky – svátku volejbalu,  je krásný úspěch, který spousta oddílu z větších měst a širší základnou nezažije ani jednou v životě.  Nezbývá než pogratulovat za reprezentaci města hráčkám:

Cvrkalová Anna, Gerišerová Adéla, Greplová Nikola, Hájková Tereza, Hrbatová Markéta, Mašková Daniela, Řikovská Martina Sedláčková Klára a Školařová Marta.

Tato děvčata měla opravdu náročnou sezónu a proto patří poděkování nejen jim, ale i rodičům za podporu a trpělivost.

Zakončení halové sezóny na mezinárodním turnaji v Bílovci.

Úspěšná parta z republiky si užila závěr halové sezóny ve dnech  11. – 13. 5. 2012 na mezinárodním turnaji Bílovec Cup, pořádaný tradičně ŠSK Progress Bílovec ve vynikajících halových podmínkách. Naše děvčata se probojovala až do finále, kdy v semifinále porazila favorizovaný celek Žiliny a ve finále bohužel utrpěla první porážku na turnaji, kdy nám oplatil porážku ze základní skupiny celek  výběru KCM Moravskoslezského kraje. Přivezli jsme tedy stříbrné medaile a pohár, který jsme společně se zlatou medailí za přebornice kraje a diplomů z Mistrovství republiky a Českého poháru vyvěsili na venkovních antukových kurtech a doufáme, že přijdou další adeptky, či adepti o tento nelehký sport.

Na příští sezónu zůstává  pouze 6 starších žákyň a to je hodně málo na  přihlášení krajské soutěže i na vrchol, kde se za poslední sezóny Moravská Třebová zabydlela. Určitě budeme moci fandit této partě děvčat v  příští sezóně  v 1. Lize kadetek.

Starší žákyně