Zahájení sezóny Moravskotřebovských volejbalistek

Naše volejbalistky v kategorii kadetek a juniorek zahájily sezónu účastí v kvalifikaci Českého poháru. Kvalifikace ČP kadetek-juniorek 2011 – 2012 proběhla, na základě přihlášení se o pořadatelství a schválením KM ČVS dne 21. 9. 2011, pod pořadatelskou patronací oddílu TJ Slavia Hradec Králové v čele s hlavním pořadatelem panem Sergejem Makarovem. Samotný turnaj byl odehrán ve sportovní hale TJ Slavia Hradec Králové s kapacitou šesti hřišť, kde byla možnost občerstvení po celou dobu turnaje, kterého se účastnilo 26 družstev z celé republiky. Pořadatelé provedli rozdělení družstev do šesti skupin dle umístění v minulém ročníku a ostatní družstva dosadili dle data došlé přihlášky. Byly vytvořeny 2 skupiny po 5 družstev a 4 skupiny po 4 družstev. Po odehrání základních skupin se podle výsledků vytvořilo 6 skupin tříčlenných – bojovali o umístění v jednotlivých osmičkách (to byl i náš případ) a 2 skupiny čtyřčlenné – bojovali o udržení se v ČP. Naše děvčata (byť některá až o 4 roky mladší, než daná kategorie) se neztratila v těžké konkurenci a uhrála s přehledem startovací pozici v druhé osmičce, kdy jeden vyhraný zápas znamenal postup mezi prvních osm. Gratulujeme sestavě: Bára Richtrmocová, Dana Černá, Mája Piňosová, Markétka Přikrylová, Mirka Navrátilová, Danča Mašková, Marta Školařová, Žaneta Šebrlová a Verča Adamová…

Krajskou soutěž Juniorek zahájí děvčata v neděli dne 16. října na půdě České Třebové.

V 1 lize kadetek zahájila děvčata v sobotu 1. října dvojnásobným vítězstvím bez ztráty setu v České Třebové, kdy měla po celou dobu zápas pod kontrolou a hned další víkend 8. října, prohrou bez získání setu s loňským vítězem skupiny, Sokolem Šternberk, kdy nás soupeř jednoznačně převýšil ve hře z hlavního kůlu a na servisu.

Starší žákyně čeká  Kvalifikace do Českého poháru žákyň pro rok 2011/2012 který se bude konat v termínu 21. – 23. 10. 2011. Do kvalifikace bylo přihlášeno celkem 48 družstev. Družstva jsou rozdělena do dvou skupin. Kvalifikace v Čechách se odehraje v Litvínově a na Moravě se bude hrát v Bílovci.  Z kvalifikace postoupí celkem 32 družstev do dalších kol ČP a proto budeme našim starším žákyním držet palce!

Krajskou soutěž zahájila děvčata starších žákyň v neděli 9. října vítězstvím v Litomyšli nad domácím celkem 3:0 a posléze i nad TJ Lanškroun 3:1 i když k výkonu družstva mají trenéři spoustu výhrad a je do kvalifikace poháru hodně co zlepšovat.

Mladší žákyně zahájily krajskou soutěž 17. září a mají zatím za sebou 4 kola této soutěže, kdy sbírají zkušenosti ze šestkového volejbalu a pomalinku i body.

Pro příznivce volejbalu uvádíme odkazy na oficiálních stránkách volejbalového svazu, kde má své místo i Moravská Třebová včetně soupisek jednotlivých teamů:

Poháry – http://www.cvf.cz/?rubrika=277

Soutěže – http://www.cvf.cz/souteze.php