Tenisté znovu za zelenými stoly

Tenisté znovu za zelenými stolyV říjnu začal table-tenistům nový soutěžní ročník. Jeden z nejstarších sportovních oddílů ve městě znovu zapojil do mistrovských soutěží 6 týmů. Téměř všichni ze 40 členské základny tak mají odpovědnost za své výkony.Obecné informace doplnil před zahájením mistrovských soutěží samotný předseda oddílu J.Maděra, jemuž jsme adresovali relevantní otázky. Odpovědi nabízíme i vám:1. S jakými cíli vstupují jednotlivé týmy do nového ročníku?Již tradičně vstupuje A mužstvo do nového ročníku s jasným cílem, a to zachovat členství v divizní soutěži i pro nadcházející rok. Pokusí se o to v nezměněném složení: Jaroslav Maděra, Jakub Ertl, Milan Mrva, Patrik Zítka a Miloš Kalandra. B mužstvo posíleno o staronovou naději moravskotřebovského stolního tenisu Jaroslava Smetanu zahájí novou sezónu s cílem účasti v play-off o postup do divizní soutěže. Mužstvo bude k zápasům nastupovat v sestavě: Edward Palatka, Miroslav Muselík, Tomáš Riemer, Lubomír Durák, Jiří Skácelík a již zmíněný Jaroslav Smetana. Mužstva, která budou nastupovat v okresních soutěžích mají za cíl vychovávat mladé hráče. Nejmladší členové oddílu zde budou nastupovat s ostřílenými matadory a budou tak získávat cenné zkušenosti. C-mužstvo, které v minulém ročníku spadlo z krajské soutěže do okresního přeboru, se pokusí vybojovat zpět ztracené pozice. Družstvo dorostenců nastoupí v krajské soutěži v sestavě Viktor Fafílek, Němeček Daniel, Šejnoha Martin, Valach Josef, Tesolin Leonardo. Ambiciózní mužstvo, které by mohlo hrát o nejvyšší příčky. Problémem však u některých je slabá tréninková morálka a bez toho se špičkové výkony podávat nedají.Oddíl také spolupracuje s DDM, kde se podílí na výchově nových adeptů stolního tenisu a někteří se již zapojili do činnosti oddílu.( Otto Chladil, Vojtěch Mlynář )2. K jakým personálním přesunům došlo v sestavách? (resp..na koho sázíte?)Protože se vloni všem dařilo, k žádným přesunům v sestavách nedošlo. Všichni příznivci stolního tenisu v Moravské Třebové očekávají zlepšení výkonnosti mladých hráčů, kteří budou nastupovat v B mužstvu. Jedná se zejména o Jaroslava Smetanu, Davida Küra, Tomáše Riemera a Jiřího Skácelíka3. V M-T stolním tenisu je řada adeptů vyšších soutěží. Kdo z talentů zamířil jinam?Po skončení minulé sezóny přestoupil z našeho oddílu Ricardo Tesolín do ambiciózního oddílu TJ Sokol Hradec Králové. Mladý Ricardo zde tvrdě pracuje pod vedením nejlepších trenérů působících na území České republiky. Současně mu však náš oddíl umožnil navštěvovat tréninky zde v Moravské Třebové. Lze tak očekávat, že o něm brzy uslyšíme. 4. Rozlosování (jak často můžeme tenisty vidět v domácí herně?)Vše najdetě púodrobně na www.stpk.cz5. Sdělte nám další aktuality z dění v oddílu.V letních měsících bylo zlepšeno zázemí herny stolního tenisu. Došlo k celkové plynofikaci herny, staré již nefunkční elektrické topení tak bylo nahrazeno plynovým topením. Naši hráči tak již nebudou muset „klepat kosu“ v zápasech hrajících se v zimních měsících. Rovněž došlo ke změně správce našich webových stránek. Jejich správy se ujala Eva Němečková, která vytvořila stránky úplně nové. Budeme rádi, když se na ně obyvatelé města podívají a pozdraví naše hráče v nové sekci Vzkazy. Adresa našich stránek je: www.pinecmt.estranky.cz.Současně plánuje vedení oddílu udělat v podzimních měsících nábor nových hráčů. Spolu s Jakubem Ertlem, kolegou z A mužstva, jsme jako každý rok absolvovali čtrnáct dní na Akademii stolního tenisu ve Stráži pod Ralskem. Zde jsme se seznámili s novými trendy v trénování stolního tenisu. Rovněž jsme se tam seznámili s bývalou reprezentantkou České republiky Simonou Šlehobrovou, která poté v rámci přípravy na novou sezónu trénovala týden s našimi hráči.(mt)